Week van de foundation
Het was een spannende week voor me. De week dat ein-de-lijk mijn eigen foundation een feit werd. Nog een laatste fotoshoot met niemand minder dan topmodel Chelsey, tussendoor interviews en nog maar een keer goed kijken naar de verpakkingen, alle teksten en productinfo. Er is lang aan gewerkt. En ik ben blij en trots. Maar vooral reuze benieuwd naar jullie ervaringen!
Waarom was er nog geen foundation?
Het was afgelopen jaren een steeds terugkerende vraag: waarom heeft Uncover Skincare eigenlijk geen make up-lijn? Een mooie foundation bijvoorbeeld? Een fijne poeder of bronzer? Doodzonde immers om je gezicht dagelijks met mooie ingrediënten te verzorgen en dan alsnog verkeerde make-up aan te brengen. Natuurlijk wilde ik daar graag wat mee doen. Het was alleen nog een heel proces om met “het juiste antwoord” op de markt te komen.
Zonder irriterende ingrediënten
Ik heb jullie regelmatig op de hoogte gehouden van alle hobbels die we onderweg tegenkwamen. Het bleek nog lang niet zo gemakkelijk om een product te ontwikkelen dat precies aansloot bij mijn idee‘n en wensen. Om te beginnen moest het een foundation worden die zijdezacht zou aanvoelen. Een crème ook die voor een mooie, lichte dekking kon zorgen, zonder de poriën te verstoppen. Vanzelfsprekend mochten er geen irriterende stoffen worden gebruikt, maar alleen werkzame ingrediënten. En dat alles dan ook graag in een fraai airless pompje voor het behoud van het product. Veeleisend? Zeker, maar het is uiteindelijk mooi gelukt!
Natuurlijke uitstraling
Naast de huidverzorgingslijn heeft Uncover Skincare nu dus ook een fijne foundation. Eentje die vlekjes en plekjes op subtiele wijze verdoezelt en er volgens ons prachtig uitziet op de huid. De crème mengt goed met de eigen huidskleur en geeft een lichte dekking zonder dat dit zichtbaar is. Het product smeert dankzij de zachte, lichte structuur heel prettig uit, vinden wij. Maar het belangrijkste: de foundation bevat alleen goede, milde en kalmerende ingrediënten.
Foundation is niet om te bruinen
Een groot misverstand dat erg lelijk kan uitpakken, is dat je met foundation een kleurtje aanbrengt op je huid. Niet doen! Foundation is echt bedoeld om oneffenheden weg te werken en de huid te egaliseren, niet om te bruinen. Ga dus niet voor een tintje donkerder, maar kies altijd de kleur die het dichtst bij de eigen huidskleur komt. Voor een kleurtje gebruik je een blusher of bronzing powder. Wist je trouwens dat ik daar ook druk mee bezig ben? Binnenkort verschijnen twee mooie poeders. Een transparante, die je huid egaal en zacht maakt, en een sun powder die voor een stralende glow zorgt. En beloofd: er komt ook zo snel mogelijk een sample kit voor de foundations. Dat is immers een stuk makkelijker bij de keuze van de juist kleur. Ik wilde echter niet langer wachten met de lancering.
Bewust geen SPF in foundation
Er zit geen SPF in onze foundation. Bewust niet. Om de juiste bescherming tegen de zon te bereiken zou je dan namelijk wel een heel dikke laag make-up moeten aanbrengen. Dat doet niemand; het ziet er ook niet zo mooi uit. Heb je mijn item hierover gezien op EditieNL? Uiteindelijk is het echt het beste om een aparte zonnebrandcrème te gebruiken. Breng overigens altijd je zonnebrandproduct aan. Daarna kun je de foundation aanbrengen.
Nog wat behind the scenes – foto’s van de shoot
Groetjes, Jetske
(Dr. Jetske Ultee- onderzoeksarts cosmetische dermatologie)




