• Moisturizer

Moisturizer: stap 4 naar een mooie huid (2)

Na de uitleg over wat een moisturizer doet voor je huid in het eerste deel van deze blog, ga ik graag verder in op het gebruik van dit product.

Hoe gebruik je een moisturizer?

Een droge huid kan niet zonder moisturizer. Als je huid erg droog is, is het soms zelfs nodig om meerder keren per dag een moisturizer op te brengen. Des te belangrijker dus dat er geen irriterende stoffen in het product zitten. Voor een vette huid is het gebruik van een moisturizer minder noodzakelijk. Het kan zelfs contraproductief werken. Je gezicht gaat nog erger glimmer en puistjes kunnen verergeren door verstopping van poriën. Gebruik in dit geval enkel een toner, of een serum op waterbasis met antioxidanten, anti-irriterende en ontstekingsremmende ingrediënten. Op drogere plekken in het gezicht (er is bijna altijd sprake van een gecombineerde huid) kan dan wel een moisturizer aangebracht worden.

De exacte keus voor een moisturizer is afhankelijk van de conditie van de huid en deze varieert van tijd tot tijd. Het is dus belangrijk je huid goed te kennen. Het bepalen van je huidtype is niet altijd makkelijk; vaak is je huidconditie al beïnvloed door de skincareproducten die je gebruikt. Daarbij is het essentieel een product te kiezen zonder irriterende stoffen en met voldoende werkzame bestanddelen (in adequate concentraties). Ik zal binnenkort uitleggen welke ingrediënten voor welk huidtype geschikt zijn.

Zorg ervoor dat de huid eerst goed gereinigd is voordat de moisturizer aangebracht wordt. De ingrediënten kunnen zo beter hun werk doen en worden niet tegengehouden door nog aanwezig huidvet of ander vuil.

Let op!

De prijs zegt niet altijd wat over de kwaliteit van het product. Hier ga ik volgende week verder op in.

Samenvattend een goede moisturizer:

  • kan helaas niets aan echte rimpels doen.
  • kan wel fijne lijntjes (in de meeste gevallen tijdelijk) minder zichtbaar maken.
  • heeft als voornaamste taak vochtinbrengen, maar werkt daarbij beschermend, kalmerend en preventief met betrekking tot rimpels en pigmentatie.
  • moet overdag aangevuld worden met een zonnebrandcrème.
  • kan contraproductief werken bij een vette huid
  • kies je uit op je huidtype!

Groeten Jetske

 

(Dr. Jetske Ultee – onderzoeksarts cosmetische dermatologie)

Ga voor productadvies naar “hulp bij de keuze van je moisturizer“.
Lees ook de blogs “sampleverpakkingen,
de ideale crème’,
zo’n droge huid…” en
“invloed van stress op de huid“.