Nooit op reis zonder…
Het wordt me vaak gevraagd: wat neem jij mee op reis aan beautyproducten? Laatst nog, door de redactie van Jan. Voor wie het artikel gemist heeft: ik houd het simpel en efficiënt. Ik ga sowieso geen dag de deur uit zonder mijn flesje zonnebrandcrème, lippenbalsem en wat make-up om mijn gezicht bij te werken. Voor op reis heb ik dan een paar extra favorieten.
1. Zonnebrandcrème
Het beschermen van mijn huid tegen de zon is voor mij als tandenpoetsen. Ik heb dus altijd en overal een flesje zonnebrandcrème van mijn eigen merk binnen handbereik. In deze tijd van het jaar gebruik ik de SPF 30 voor mijn gezicht. En op reizen naar de zon gaan natuurlijk ook mijn eigen ontwikkelde literflessen mee voor het gehele gezin.
2. Lippenbalsem
Vooral tijdens de vakantie heb ik een lippenbalsem in de aanslag. Dat begint al in het vliegtuig, waar de extreem droge lucht en schommelende temperaturen je huid, en ook je lippen dus, flink kunnen uitdrogen. Zelf gebruik ik hiervoor gewoon een tubetje vaseline. Een beetje vaseline op je huid is sowieso lekker wanneer je huid droog of trekkerig aanvoelt. Een product met plantaardige oliën zoals jojoba of shea is ook goed. Met lippenbalsems moet je trouwens altijd even goed kijken naar de ingrediëntenlijst. Vermijd liever alles met een smaakje of een geurtje. Lavendel, menthol, alcohol of eucalyptus kun je ook beter laten staan. Deze stoffen drogen de huid alleen maar verder uit, waardoor je jezelf in een vicieuze cirkel smeert.
3. Jojoba, kukui en abyssinian
Om de sterk uitdrogende effecten van airco’s, zon, zee en zwembadwater te trotseren, heb ik naast mijn eigen moisturizer eigenlijk altijd wel een flesje pure jojoba-olie mee. Dit product werkt niet alleen hydraterend, maar ook ontstekingsremmend en beschermt tegen de schadelijke effecten van uv-straling. Wie mij een beetje volgt, weet dat ik ook enorm fan van het vrij onbekende abbyssinian olie. Deze eveneens 100 procent plantaardige olie, uit Ethiopië, houdt de droge huid gehydrateerd, trekt goed in en plakt niet. Een andere favoriet is kukui olie. Ik gebruik een olie vaak al voordat ik in het vliegtuig stap, zodat ik niet met een droge, vlekkerige huid op mijn bestemming aankom.
4. Conditioner en (haar)olie
Met conditioner alleen red ik het vaak niet op een zonnige bestemming, waar ik regelmatig in het water dobber en ook vaker dan anders mijn haren droogföhn. Ook daarom zorg ik altijd dat ik een flesje plantaardige olie bij me heb. Ik gebruik het als haarmasker, maar ook om mijn lichaam mee in te vetten. Ja, zelfs om mijn make-up van mijn ogen te verwijderen. En wist je trouwens dat je een conditioner ook prima als scheercrème kunt inzetten? Travel light, zullen we maar zeggen. Om die reden giet ik ook vaak grote flessen, zoals mijn eigen cleanser en toner, over in kleinere lege verpakkingen. Want die gaan natuurlijk sowieso mee.
Groetjes, Jetske
Onderzoeksarts cosmetische dermatologie
LEES OOK:




