• parfum_in_babyproducten

Parfum ook in (heel veel) babyproducten

Eerder al schreef ik dat parfum niet voor de huid bedoeld is. Sterker nog, het is de nummer 1 allergeen in huidverzorgingsproducten. Bovendien kan het zelfs huid veroudering versnellen. In 2007 heeft het VWA (voedsel en warenautoriteit) een onderzoek gedaan naar cosmetica voor kinderen (het volledige rapport over Kindercosmetica is hier te lezen). De ingrediëntenlijsten die hiervoor bekeken zijn, komen van 355 cosmetica producten voor baby’s en peuters (onder de 3 jaar) en 400 producten voor kinderen ouder dan drie jaar.

Schokkende cijfers!

Uit het onderzoek komt naar voren dat 88% van de producten voor baby’s en peuters parfum bevat. Voor de cosmeticaproducten voor kinderen ouder dan drie jaar is dit percentage 78%. Dus van de 400 producten bevatten er 300 parfum!

Zijn al deze babyproducten nu slecht?

Uiteraard zijn er enkele wettelijke eisen waaraan cosmetica aan moet voldoen. Van bepaalde stoffen waarvan onomstotelijk is bewezen dat ze negatieve effecten hebben is gebruik niet toegestaan. Op basis hiervan is de conclusie van het rapport: ‘Op een enkele productgroep na lopen kinderen weinig risico’. 

Parfum staat niet op deze lijst van ingrediënten die wettelijk verboden zijn. Wel staat in het rapport vermeld dat het van belang is bij baby’s en kinderen om geen grondstoffen te gebruiken die kunnen leiden tot sensibilisatie (gevoeligheid, zoals jeuk, roodheid of puistjes). Naar mijn mening betekent dat dus geen parfum in cosmeticaproducten voor kinderen.

Dit rapport is uit 2007, dus hopelijk is er sindsdien wat veranderd en anders wordt het hoogtijd voor een nieuw onderzoek.

Groeten Jetske

 

(Dr. Jetske Ultee- onderzoeksarts cosmetische dermatologie)

Lees ook:

Veel producten voor baby’s weinig mild
Hoe ik mijn zoontje bescherm tegen de zon
Kinderen moeten vies worden
Natuurlijke producten; veilig of niet?
Speciale huidverzorging voor mannen?