

Huidverzorging bij eczeem
Ik denk nog vaak terug aan mijn co-schap dermatologie in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Wat vond ik het aangrijpend en hartverscheurend om kindjes van top tot teen ingezalfd en in het verband te zien. Ze werden echt gek van de jeuk en moesten daarom speciale handschoenen dragen, zodat ze hun huid niet kapot konden krabben. Wat een ellende! Eczeem is een rotziekte en helaas krijgen steeds meer mensen ermee te maken: 10-20% van de kinderen en ongeveer 6% van de volwassen heeft er last van. Gelukkig niet altijd zo ernstig als de kinderen die ik ontmoet heb, maar ook dan is het ellendig. Ik vertel vandaag wat meer over eczeem en wat je kunt doen om je huid rustig te houden.
Wat is eczeem?
Als je eczeem hebt is de barrièrefunctie van je huid ziek. Hierdoor kan vocht heel snel verdampen n kunnen irriterende stoffen en bacteriën je huid makkelijk binnendringen om daar ontstekingsverschijnselen te veroorzaken. Je huid gaat dan jeuken, wordt rood en droog en er ontstaan schilfertjes. Onderzoek laat zien dat patiënten met eczeem een aantal belangrijke stofjes in de huid missen die ervoor zorgen dat de huid zich kan beschermen tegen invloeden van buitenaf. Het is net als bij een tent waarbij slechte plekken zijn ontstaan: deze plekken zorgen ervoor dat de tent ‘lek’ is als het hard regent . De stofjes die missen in de huid zijn onder meer fillagrine en claudin-1. Daar zal ik niet verder op ingaan, want dan wordt het wel een heel saai en technisch verhaal. Waar het om gaat, is dat je begrijpt dat bij eczeem de barrière van de huid stuk is. Dan snap je ook direct hoe belangrijk een goede huidverzorging is bij mensen die last hebben van deze vervelende huidaandoening.
Behandeling medicatie bij eczeem
Mensen die last hebben van eczeem zullen over het algemeen hulp vragen aan een huisarts of dermatoloog. Je arts zal jouw eczeem scoren en aan de hand daarvan een behandelplan opstellen. Bij matige eczeem wordt vaak een corticosteroïdencrème voorgeschreven. Corticosteroïden onderdrukken namelijk de ontstekingsreactie en bestrijden de jeuk. Dit middel heeft wel zijn nadelen wanneer het maandenlang dagelijks gebruikt wordt. Het is belangrijk om het gebruik van een corticosteroïdencrème zo kort mogelijk te houden. Ik ben ervan overtuigd dat je samen met een goede huidverzorging de duur en intensiteit van het gebruik van een corticosteroïdencrème kan verminderen.
Je onderhoud…
De huidbarrière heeft bij mensen met eczeem dus wel wat hulp nodig. Ongeacht of je eczeem actief is of niet, het is verstandig om twee keer daags, in de ochtend en in de avond, je huid in te smeren met een barrièreherstellende crème.
De voor ons onzichtbare scheurtjes en gaten in de huid kunnen we met een goede crème (tijdelijk) dichten. Ingrediënten kunnen namelijk een laagje vormen over de huid die ervoor zorgt dat de huid minder vocht verliest en het laagje zorgt voor bescherming tegen bacteriën en andere irriterende stoffen. Daarnaast worden aan crèmes ook nog ingrediënten toegevoegd die de mooie eigenschap hebben om water aan te trekken en de huid helpen het water vast te houden. Dat is precies wat je nodig hebt met eczeem.
Het is alleen wel belangrijk dat je dit dus minimaal twee keer per dag aanbrengt. Het is allemaal tijdelijke hulp natuurlijk: met zweten, douchen en ook door het schuren van kleding verdwijnt de crème van je huid en is je ‘hulp’ weg.
Vette crèmes en zalven zoals cetomacrogol worden meestal voorgeschreven door je behandeld arts en deze kun je ook zonder recept krijgen bij de apotheek. Ze zijn misschien wat onprettig in gebruik omdat ze erg vet en plakkerig zijn, maar het zijn wel hele fijne basiszalven zonder onnodige toevoegingen (zoals parfum en kleurstoffen die je wel vaak in de drogisterij vindt). Het scheelt bijvoorbeeld al wel iets als je om de cetomacrogolcrème vraagt in plaats van de cetomacrogolzalf.
Wil je toch iets anders proberen dan je arts je heeft geadviseerd? Ik heb in een eerdere blog al een aantal geschikte producten genoemd. Hieronder staan er nog drie.
Repair Cream van Dr. Jetske Ultee
De Repair Cream is ideaal voor het plaatselijk insmeren van droge stukjes huid. Want zoals ik hierboven al vertelde, is het lastig een lichaamsproduct met hoge concentraties werkzame stoffen te vinden. Gebruik de crème op kleine, extreem droge plekjes voor snel herstel.
- Bekijk hier de ingrediëntenlijst:
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate SE, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Panthenol, Caprylyl Glycol, Avena Sativa Kernel Extract, Ceramide NS, Phytosphingosine, Cyclohexasiloxane, Ceramide NP, Lecithin, Squalane, Ceramide AP, Cholesterol, Sodium Acrylate/Sodium AcryloyldimethylTaurate Copolymer, Tocopherol, Sodium Lauroyl Lactylate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium AcryloyldimethylTaurate Copolymer, p-Anisic Acid, Isohexadecane, Polysorbate 80, Polysorbate 60, Ceramide EOP, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Carbomer, Sorbitan Isostearate, Potassium Sorbate, Xanthan Gum
(Laatst geüpdatet oktober 2018)
Body Care Lotion (AtopiControl) van Eucerin
Ik ben iets minder blij met de keuze voor BHT als bewaarstof in dit product, maar verder bevat deze lotion naast de hydraterende ingrediënten en plantaardige oliën mooie extra’s als zoethoutwortelextract.
- Bekijk hier de ingrediëntenlijst:
Aqua, Glycerine, Paraffinum Liquidum (Petrolatum), Cera Microcristallina, Vitis Vinifera Seed Oil, Oenothera Biennis Oil, Octyldodecanol, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Dimethicone, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Ceramide-3, Tocopherol, Ozokerite, Sorbitan Isostearate, Methoxy PEG-22-Dodecyl Glycol Copolymer, PEG-45 Dodecyl Glycol Copolymer, PEG-2 Hydrogenated Castor Oil, Hydrogenated Castor Oil, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Sodium Citrate, Magnesium Sulfate, BHT, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate
(Laatst geüpdatet oktober 2017)
Lipikar Balsem van La Roche Posay
Fijne optie voor een erg droge huid. Ook staat niacinamide hoog in de ingrediëntenlijst, wat een grote plus is.
- Bekijk hier de ingrediëntenlijst:
Aqua / Water, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Glycerin, Dimethicone, Niacinamide, Paraffinum Liquidum / Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Brassica Campestris Oleifera Oil / Rapeseed Seed Oil, Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Cera Microcristallina / Microcrystalline Wax, Paraffin, Sorbitan Tristearate, Dimethiconol, Mannose, Disodium Edta, Capryloyl Glycine, Vitreoscilla Ferment, Xanthan Gum, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Sodium Benzoate
(Laatst geüpdatet oktober 2017)
Nog wat extra tips
Douche niet te lang & niet te heet
Langdurig in bad gaan en heet douchen is niet zo slim als je last hebt van eczeem. Het beste is om de huid zo min mogelijk te wassen. Water kan de huid namelijk verder uitdrogen waardoor bacteriën (nog) meer problemen kunnen veroorzaken.
Gebruik een milde reiniger- en beperk het gebruik tot zo min mogelijk
Was de huid kort met een milde reiniger, maar niet met een zeep en gebruik lauw warm water. Smeer direct (binnen 3 minuten)na het douchen of badderen je huid in met crème en bij voorkeur als je huid nog wat vochtig is.
Parfumvrije wasmiddel en wasverzachter
Uit onderzoek kwam naar voren dat achtergebleven wasstoffen in kleding de huid verder kunnen irriteren/uitdrogen. Hoewel wasmiddelen niet vaak een echte allergie veroorzaken, adviseer ik toch parfumvrij wasmiddel en wasverzachter te gebruiken om de huid zo min mogelijk te irriteren.
Gebruik zo min mogelijk, en dus het liefst parfumvrij, wasmiddel, doe niet al te veel was in de trommel en gebruik een uitgebreid spoelprogramma. Je kleding wassen met een ongeparfumeerde wasverzachter lijkt een droge huid juist goed te doen volgens onderzoekers.
Verhoog de luchtvochtigheid in je huis
Uitdroging van je huid vergroot de kans op problemen bij eczeem. Met name in de winter droogt je huid door de lage luchtvochtigheid in huis razendsnel uit. Zorg dus dat de lucht in je huis voldoende vochtig is. Dit kan met bakken water op de verwarming, maar je hebt er ook speciale apparaten voor.
Vermijd temperatuurwisselingen
Warmte en zweten kunnen je eczeem verergeren. Als je het niet kan voorkomen, koel dan als je bezweet bent je huid af met een lauwe douche.
Verbeter je darmflora
Mensen met eczeem hebben een ander soort darmflora in vergelijking met mensen die geen eczeem hebben. Uit onderzoek blijkt dat de inname van prebiotica en probiotica de samenstelling van de darmen kan verbeteren (lees meer hierover op skinwiser). Er zijn ook sterke aanwijzingen dat de kans op eczeem door toediening van probiotica tijdens de zwangerschap en de weken na de bevalling wordt verkleind.
Kledingtips
Hoewel er weinig onderzoek op dit gebied is gedaan, lijken stoffen zoals katoen en zijde beter te zijn voor de eczeem-huid dan wol en synthetische stoffen. Was je nieuwe kleren wel altijd voor je ze gaat dragen. Het komt niet veel meer voor, maar het kan zijn dat er stoffen (zoals formaldehyde) op de kleding zit, wat kan zorgen voor extra irritatie.
Uit een recent onderzoek is gebleken dat het dragen van speciale kleding eczeem kan verbeteren. In het experiment werd mensen met eczeem gevraagd twee weken lang, een aantal uur per dag, een shirt te dragen dat was voorbehandeld met citroenzuur. Het idee hierachter was dat dit ‘zure laagje’ de pH-waarde van de huid van de deelnemers zou verbeteren. Verrassend genoeg bleek dit ook zo te zijn: de huidbarrière bleek verbeterd te zijn! Een interessante gedachte die nog maar verder onderzocht moet gaan worden.
Groetjes, Jetske
(Dr. Jetske Ultee- onderzoeksarts cosmetische dermatologie)
Lees ook de blogs:
Productadvies lichaamsverzorging
Moet een huidverzorgingsproduct pH-neutraal zijn?
Reinigen van een droge of gevoelige huid
47 Reacties
↓Klik om reacties te tonen-
femke oktober 12, 2015 (12:23)
de eczeemcreme en sooth it balm van Graham s hebben mij enorm geholpen. Ik kreeg op aanvraag twee proefjes en heb het daarna direct gekocht. Ik was er echt zo blij mee, het was het enige wat mij hielp mij eczeem rond mijn ogen.
-
Laura september 28, 2015 (21:15)
Hoi Jetske,
Heb je nog tips voor exceem rondom de ogen?
Ben benieuwd.
Groetjes Laura.
-
synthia oktober 4, 2015 (00:08)
@jeanette
Ik ben ook benieuwd of er nog tips zijn voor rondom de ogen.
Ik heb namelijk ook al jaren lang eczeem rond me ogen.
Ik heb een tijdje na lang zoeken de dermalex repair eczeem(zonder hormonen) gebruikt, en dat is heel erg goed bevallen. Me huid is zo rustig geworden. In 3 dagen was het helemsal weg. Me huid werd er niet dunner van wat wel vaak het geval is van eczeem zalfjes.
En ik doe nu vaak s nachts vaseline op me oogleden smeren.
heb eindelijk het gevoel dat het minder is tot zelfs bijna weg is!
Misschien helpt het ook bij jou.
Gr synthia
-
Jetske november 6, 2015 (11:15)
Beste Synthia,
De meeste tips die je leest in de blog over eczeem kan je ook toepassen rondom de ogen. De huid rondom de ogen is wat gevoeliger dan de rest van het gezicht. Vaseline is inderdaad een erg goed idee, maar als je dit te vet vindt kan je ook een plantaardige olie gebruiken.
Groetjes Jetske
-
-
-
jeanette september 11, 2015 (00:29)
Weet iemand of dit ingrediënt schadelijk is of niet?
DIETHYLHEXYL ADIPATE
Alvast heel erg bedankt
-
jeanette september 11, 2015 (00:17)
Weet iemand of dit ingrediënt schadelijk is of niet?
DIETHYLHEXYL ADIPATE
Alvast heel erg bedankt
-
Marielle september 10, 2015 (19:47)
Beste Jetske,
Wat zou je er van denken om een product te ontwikkelen op basis van vitamine A. Ik krijg het niet van de dokter en nu gebruik ik Neostrata Bionic face serum 10 PHA wat ik vrij duur vind. En wou dit alleen in de zomer gaan gebruiken om mijn pigmentvlekken en acnelittekens te verminderen. Het werkt wel maar ik zou dit heel het jaar door moeten gebruiken om resultaat te behouden. Dit zijn de ingrediënten:
AQUA (WATER), BUTYLENE GLYCOL, LACTOBIONIC ACID, GLYCERIN, POLYSORBATE 80, ARGININE, RETINYL (VITAMIN A) PALMITATE, TOCOPHERYL (VITAMIN E) ACETATE, TETRAHEXYLDECYL (VITAMIN C) ASCORBATE, POLYQUATERNIUM-10, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, METHYLPARABEN.
Zou dit ook helpen om rimpels en verslapping te voorkomen op lange termijn? Dit product zit trouwens niet in een tube of pot.
En als ik dit product heb gesmeerd moet ik dan enkele minuten wachten voor dat ik mijn moisturizer aanbreng?
En producten met RETINYL (VITAMIN A) PALMITATE die niet in een airless verpakking zitten maar in een tube hoelang zouden deze nog actief blijven?
-
Brechtje september 10, 2015 (21:47)
@Marielle, Bij diverse webshops voor cosmeticagrondstoffen kun je retinyl palmitate kopen, die je zou kunnen toevoegen aan een huidolie. Tegen oxidatie kun je dan nog 1 procent tocopherol toevoegen aan de olie. Zelf voeg ik ook nog a-bisabolol toe, tegen bacteriën en schimmels plus dat het de huid kalmeert. Bewaren in de koelkast. Drie maanden te gebruiken.
Overigens zag ik dat tegenwoordig een webshop retinyl acetate verkoopt, wat mijn voorkeur heeft omdat het niet comedogeen is.
-
Jetske oktober 26, 2015 (12:15)
Beste Marielle,
Retinyl palmitate is een voorloper van vitamine A zuur en moet eerst in de huid omgezet worden tot vitamine A zuur. Tevens is dit ingrediënt behoorlijk gevoelig voor licht en zelfs wat fototoxisch. Dit is de reden dat je het beter niet in je crème voor overdag kunt hebben.
Positief is dat de antioxidanten vitamine C en E zijn toegevoegd. Maar voor deze ingrediënten geldt ook dat ze luchtdicht verpakt moeten zijn. Voor de werkzaamheid is ook de concentratie van de ingrediënten belangrijk. Dit zou je kunnen navragen bij het bedrijf. Tussen dit product en de moisturizer mag 10 minuten zitten.
Helaas kan ik niets zeggen over de houdbaarheid van een product. De houdbaarheid vind je altijd op de verpakking van een product.Groetjes Jetske
-
-
Lydia september 7, 2015 (16:57)
dat las ik laatst ook hier op de blog. Een lezer gaf aan dat Lipikar of andere vettende crèmes ook averechts kunnen werken. Goed om te weten, mijn dochter heeft eczeem. Maar wat dan wel als ‘onderhouds’ crème/-zalf?
-
juno september 8, 2015 (14:30)
Lydia ik denk dat niemand een standaardadvies kan geven hierin. Blijft toch vaak proberen, wat voor de één werkt is voor de ander geen oplossing. En ik denk ook dat.je bij eczeem naar de gehele constitutie moet kijken. Bah dat klinkt geitewollesokkerig maar eczeem, luchtweg- en darmproblemen schijnen een verband te hebben.
Zelf vind ik producten met ureum fijn (ook shampoo s). Ik heb het idee dat dat echt wat doet , veel cremes blijven gewoon op de schilfers liggen. Om die reden scrub ik ook wel eens hoewel dat eigenlijk niet geadviseerd wordt bij eczeem. Omega bodylotion van Sebamed vind ik ook goed maar die is volgens mij niet in Nederland te koop (wel in Duitsland).
-
Lydia september 8, 2015 (15:58)
Juno,
wat is de stof/ wat zijn de ingrediënten die effectief zijn in de Omega bodylotion van Sebamed? is de parfum niet irriterend?
Bedankt.
-
juno september 9, 2015 (13:28)
Lydia dit zijn de ingrediënten: Aqua, Carthamus tinctorius seed oil, Sesamum indicum seed oil, Tocopheryl Acetate, Sorbitol, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Sodium Polyacrylate, Lecithin, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Glycine, Sodium Citrate, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate
Ongeparfumeerde bodyproducten hebben we geprobeerd, maakt bij ons geen enkel verschil. Mijn keuze viel op deze omdat hier geen parrafinum in zit terwijl deze toch voor de droge geirriteerde huid is. Parrafinum o.i.d. wil ik niet of weinig in produkten omdat dit bij ons zweetbultjes en clownseczeem veroorzaakt. Ook vind ik dergelijke producten heel onprettig aanvoelen (zoals nylon kleding ofzo).
-
Lydia september 9, 2015 (15:20)
Zelf smeer ik parfumvrij maar voor mijn dochter zal het misschien een pré zijn dat er parfum in zit. Parfumvrij vindt ze vies en smeert ze toch niet. Ik heb al gekeken bij Neutrale Produkte, daar bestelde ik eerder de Derma zonnelotion. Waar bestel jij de Omega bodylotion? In Nederland kan ik hem inderdaad niet vinden. Bedankt voor de info trouwens!
-
Marielle september 9, 2015 (18:58)
ik heb ooit is een artikel gelezen over producten op basis van aardolie dat die misschien wel werken op korte termijn bij eczeem maar op lange termijn het alleen maar erger maken.
-
juno september 10, 2015 (21:12)
Lydia ik woon vlakbij de grens, ga dus regelmatig in Duitsland shoppen. Online heb ik em helaas ook niet kunnen vinden. Ik snap je dochter helemaal dat ze parfumvrij niet lekker vind. Geur vind ik bij lichaamsverzorging horen, heerlijk (vooral als je n geur associeert met vakantie bijv.). Ik geloof best dat parfum irritatie kan opwekken maar ik denk ook dat t probleem n beetje overdreven wordt (net zoals bij bewaarmiddelen e.d.). Veel merken adverteren nu met parfumvrij terwijl er wel andere verdachte stoffen inzitten. Ik zal geen zwaar geparfumeerde foundation kopen, maar huidverzorging voor de body moet lekker ruiken vind ik. Daar krijgt n mens een prettig gevoel van en dat is m.i. ook onderdeel van voor jezelf zorgen.
-
Daphne september 11, 2015 (09:23)
Ik heb ook moeten afkicken van geparfumeerde producten. Het is toch iets wat we associeren met fris en schoon, als iets lekker ruikt.
Echter, sinds ik parfumvrije producten gebruik voor mijn lichaam, ben ik zelf veel lekkerder gaan ruiken. Als ik transpireer bijvoorbeeld dan is dat een veel zachter geurtje dan toen ik nog geparfumeerde producten gebruikte.
Nu gebruik ik een enkele keer nog een geparfumeerde zeep (die had ik nog) om mijn oksels eens extra te wassen op warme dagen. En ik merk gewoon dat ik dan na een paar uur al weer best een sterke transpiratiegeur ruik. Terwijl dat niet zo is bij de parfumvrije producten. Ik ben er dus heel blij mee dat ik de adviezen van Jetske over parfumvrij heb opgevolgd. Daar komt bij dat ik sindsdien ook een veel minder droge huid heb en nog maar zelden last heb van eczeem aan mijn handen.
Overigens zei een dermatoloog me dat je ofwel gewoon tegen parfum kunt ofwel er allergisch voor bent. Als je er niet allergisch voor bent, kun je het volgens hem zonder nadelige gevolgen gebruiken.
Ik geloof echter eerder Jetske hierin, die zegt dat je door parfum ook huidveroudering bevordert, zeker in combinatie met de zon.
En dat ik nu langer lekker ruik in plaats van dat de parfumingrediënten vieze geurtjes maken in combinatie met mijn huid en transpiratievocht, vind ik ook een groot voordeel.
Voor mij dus geen huidverzorgingsproducten meer met parfum!
-
-
-
-
-
Amina september 6, 2015 (23:28)
Beste Jetske, ik vind jouw website en je blogs helemaal top! Ik was heeel erg op zoek naar een goede cleanser voor mijn huid en dankzij een blog van jou kwam ik op de Neutral Face Wash uit. Ik gebruik m elke dag twee keer en mijn huid ziet er stukken beter uit! Ik heb je dan ook in het zonnetje gezet! Als ik zo vrij mag zijn: http://imfeelinggood.nl/imfeelinggood.nl/2015/08/05/versatile-blogger-award/ Liefs, Amina
-
Jetske oktober 26, 2015 (11:45)
Beste Amina,
Wat leuk dat je zo enthousiast bent over de blog. Ik ben blij dat ik je heb kunnen helpen aan een goede cleanser.
Groetjes Jetske
-
-
juno september 6, 2015 (15:08)
Verbazing hier dat een onderzoeksarts zo n artikel schrijft. Zoveel soorten eczeem, zoveel oplossingen. In dit artikel wordt een uitleg aan eczeem gegeven alsof het een bepaalde aandoening betreft terwijl het volgens mij toch een verzamelnaam van een hele reeks huidaandoeningen is. Het rijtje standaardadviezen zoals hier genoemd wordt zijn (vermoed ik) bij de meeste eczeem patienten wel bekend. Sommige adviezen kunnen eczeem verergeren zoals bv zo min mogelijk wassen (defecte barrière functie is gevoeliger voor bacteriën), ook een vette creme zoals Lipikar is lang niet voor iedereen geschikt en kan eczeem verergeren. Over (dure) parfumvrije wasmiddelen: toen mijn zoon geboren was bestonden deze nog niet. Mijn zoon kreeg eczeem en van de verloskundige kreeg ik toen de tip om was na te spoelen met azijn omdat dit alle wasmiddelresten verwijdert. Hoewel ik geen idee heb of dit ook parfum verwijdert heb ik dit altijd als wasverzachter gebruikt. Ik vind deze zin ook een beetje raar: warmte en zweten kunnen eczeem verergeren . Uiteraard zal dat best kunnen maar warmte (en meestal zweet men dan) kan eczeem ook verbeteren. Overigens (dit zal me op dit blog niet in dank worden afgenomen) zijn antizonnebrandmiddelen vaak ook een bron van irritatie.
-
Marielle september 7, 2015 (19:34)
ook zuivelproducten en vlees zijn een grote uitlokker van eczeem. Omega 3 pilletjes maken eczeem dan weer beter.
-
juno september 8, 2015 (13:49)
goh wat een oplossing. Niemand vlees en zuivel en de wereld is eczeemvrij. Van zo n stelling zou ik graag een onderbouwing zien.
-
Marielle september 8, 2015 (21:24)
Dangers Of The Dairy Industry! Change Your Diet Change Your Health! Part 1
Er staan veel parts bij kijk dus zeker alles!
https://www.youtube.com/watch?v=KNCGkprGW_o
https://www.youtube.com/watch?v=8EPWKOrdZ48
Ook kan je veel verhalen bekijken van mensen die eczeem of een andere huidziekte hebben en zuivelvrij gaan en hoe sterk hun eczeem verminderd.
Er zijn echt heel veel dokters die tegen zuivel zijn omdat de nadelen nu eenmaal groter zijn dan de voordelen.
Er zijn ook heel veel boeken over geschreven. En zelf op dagen dat ik geen vlees eet heb ik bakken energie. Zuivel eet ik niet meer omdat ik intolerant ben geworden.
-
-
-
Jetske oktober 26, 2015 (11:45)
Beste Juno,
Dagelijks krijg ik vragen binnen via de e-mail van mensen die last hebben van eczeem. Om deze reden heb ik deze blog geschreven. De standaardadviezen waar je het over hebt zullen naar mijn mening daarom wel goed van pas kunnen komen. Uiteraard zijn er veel huidproblemen en kunnen de behandelingen onderling verschillen (dit geldt niet alleen voor mensen met eczeem). Ik hoop wel dat ik door het delen van kennis mensen wat verder kan helpen. Dit is ook het doel van mijn blog.
Groetjes Jetske
-
-
Martine september 4, 2015 (18:05)
Mijn beide zoonetjes hebben last van eczeem. Zeker voor de oudste heel veel geprobeerd, maar sinds de huisarts koelzalf heeft voorgeschreven gaat het stukken beter! Koelzalf is een hele fijne en goed te smeren vette crème die ook licht jeuk stillend is. Ik smeer de probleemzones zeker 2 keer per dag in. Vraag er om bij je huisarts en probeer het! Wij gebruiken nu al een hele tijd geen hormoonzalf meer.
-
Angela september 2, 2015 (15:26)
Beste jetske, ik heb last van dermatitis perioralis en gebruik momenteel geen make-up en reiningsmiddelen. Na het wassen met lauwwater en op advies van de huisarts protopic te gebruiken lijkt het nu na twee dagen wat af te zakken. Echt na wat gegoogled te hebben blijkt dat cosmetica op vet en oliebasis een veroorzaker te kunnen zijn. Zou jij mij kunnen helpen onder welke naam ik dit terug kan vinden, zodat ik hier op kan gaan letten. Kan ik wel gebruik gaan maken van jouw producten? Ik heb de samples vandaag ontvangen. Alvast bedankt! Met groet.
-
Jetske oktober 26, 2015 (10:45)
Beste Angela,
Wat vervelend dat je last hebt van periorale dermatitis. Tijdens de behandeling is het verstandig geen cosmetica te gebruiken: periorale dermatitis is namelijk sterk gerelateerd aan cosmetica. Als je last hebt van periorale dermatitis is het inderdaad niet verstandig vette producten te gebruiken. Je kunt hierbij denken aan producten met hoge concentraties vocht vasthoudende ingrediënten zoals glycerine, olie en petrolatum (vaseline). Periorale dermatitis kan overigens ook ontstaan door het gebruiken van corticosteroïden (hormoonzalf).
Als je huid weer rustig is kan je inderdaad de producten van Uncover Skincare gaan gebruiken. Je kunt eerst samples aanvragen en hiermee de producten een voor een uitproberen. Als je meer vragen hebt over de producten zou ik je adviseren contact op te nemen met de klantenservice van Uncover Skincare via uncoverskincare@dr-jetskeultee.nl.Groetjes Jetske
-
-
Michelle september 1, 2015 (16:17)
Beste Jeske,
Goed verhaal, erg herkenbaar. Vanuit mijn perspectief een kleine aanvulling. Ook ik heb jaren met eczeem geworsteld. Allerlei soorten corticosteroïdencrèmes, zalven, tips & trics en zelfs alternatieve geneeswijzen geprobeerd. Niets hielp écht. Inmiddels ben ik geheel van alle klachten af. Wat was nu het probleem? Ik bleek zeer gevoelig te zijn voor conserveringsmiddelen in cosmeticaproducten (make up, bodylotions, wasmiddelen). Ik ben dus enkel producten gaan gebruiken waar geen isothiazolinone op het etiket staat. Dit bleek de oplossing! Ik heb begrepen dat dit soort ingrediënten steeds vaker voor problemen zorgen en er wordt zelfs gesproken over een Europees verbod? Vermijden van deze producten zal niet voor iedereen de sleutel tot de oplossing zijn, maar het lijkt me absoluut het proberen waard! Deze tip wilde ik graag ter aanvulling op je verhaal delen. Bij deze!
-
Regina september 1, 2015 (11:17)
Duidelijk bericht over de behandeling van de exceemhuid, maar mijn vraag is: geldt deze aanpak ook voor psoriasis..?
-
Jetske oktober 9, 2015 (16:30)
Beste Regina,
Deze aanpak geldt ook voor een huid met psoriasis.
Groetjes Jetske
-
-
annemie van den camp september 1, 2015 (09:39)
Dag Jetske
Kan je me een paar merken geven van milde reinigers. Ik heb je blog afgezocht maar vind nergens een merknaam.
Ik gebruik normaal Sanex droge huid 0% zeep met aqua, glycerin, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl, betaine, coco-glucoside, sodium chloride, sodium lactate,lactic acid, soium benzoate, parfum, glycerine oleate. Dat ging een tijdje goed maar ik krijg daar jeukende rode vlekken van.
Bedankt voor alle informatie.
Vriendelijke groet
Annemie
-
Jetske oktober 9, 2015 (16:30)
Beste Annemie,
Deze reiniger bevat parfum: dit is nummer één allergeen. Sodium Laureth Sulfate is in principe een goede reiniger, mits er voldoende terugvettende ingrediënten (zoals glycerine) in het product zitten. Als je merkt dat je jeukende rode vlekken van een product krijgt kan je beter een ander product kiezen. In onderstaande blog worden aanbevelingen gegeven voor cleansers voor een droge/gevoelige huid: https://www.dr-jetskeultee.nl/productadvies/obj7777314
Groetjes Jetske
-
-
danielle jordaan september 1, 2015 (09:06)
ik heb een zoontje die helaas al ruim acht jaar last heeft van hardnekkig exceem, en al geruime tijd gebruiken we de hormoonzalven zonder enige verbetering het is hardnekkige aandoening, nu heb ik zelf een creme gemaakt met kokosolie zonnebloemolie en havermout, havermout goed fijnmalen en dat alles door elkaar mengen, goed smeren en zijn huid knapt zienderogen op, ik ben en hij zelf ook heel erg blij mee en eindelijk smeren wij geen hormooncreme meer, zijn huid is er niet mooier op geworden door de hormooncremes,
-
Cindy september 1, 2015 (08:06)
Beste Jetske, Zijn AtoControl Body Care Lotion van Eucerin en Lipikar Baume AP + van La Roche Posay ook geschikte crèmes voor een door psoriasis aangedane huid, denk je? Groeten, Cindy
-
Jetske oktober 9, 2015 (16:30)
Beste Cindy,
Helaas kan ik zonder ingrediëntenlijst niets zeggen over een product.
Groetjes Jetske
-
-
Femke augustus 30, 2015 (20:09)
Dag Jetske,
Ik heb zelf ook een gevoelige huid en verdraag weinig producten echt goed. SInds ik jouw regime volg is het wel een stuk beter en makkelijker geworden! Laatst heb ik jouw zonnecreme voor het gezicht, de suncare, aangeschaft. Hier had ik helaas wel een allergische reactie op. Heb jij (of iemand anders) soms een idee op welke stoffen erin sommigen gevoelig kunnen reageren? Of wat de voornaamste stoffen erin zijn? De reactie was vrijwel onmiddelijk. Nu, zou wel goed en handig zijn om te weten waaraan, voor de toekomst. Met de rest van jouw producten geen enkele last, enkel maar lof!
Groetjes,
Femke
-
Jetske oktober 9, 2015 (16:15)
Beste Femke,
Vervelend dat je een reactie heb gekregen op de suncare. Heb je hierover contact gehad met de klantenservice van Uncover Skincare? Zo niet, wil je dan een mailtje sturen naar uncoverskincare@dr-jetskeultee.nl? Ze helpen je graag verder.
Groetjes Jetske
-
-
Marielle augustus 28, 2015 (19:51)
zuivelproducten zorgen ook voor eczeem.
-
Ceren Özaslan augustus 27, 2015 (15:56)
Beste Jetske,
Ik heb net naar jou producten gekeken en ik wil graag één van jou dagcrèmes bestellen. Welke crème zou je me aanraden. Ik heb dus een vette huid, vochtarme huid met seborroïsch eczeem met hier en daar wat onzuiverheden.
Ik vind het heel lastig om de juiste producten te kiezen. Sampels bestellen is geen optie voor mij, omdat ik een erge twijfelaar ben helaas. Ik hoop dat je me hiermee kunt helpen. Alvast super bedankt.
Met vriendelijke groet,
Ceren Özaslan
-
Marielle augustus 28, 2015 (19:58)
Ik gebruik voor mijn zeer gevoelige, onzuivere en contact dermatitis en clownseczeem Aderma Epitheliale A H.
Heel fijne creme en zeer geschikt voor een vette huid en verstopt de porien niet.
Ook gebruik ik als serum Neostrata Bionic face serum 10 PHA.
-
Ceren Özaslan augustus 29, 2015 (10:08)
Beste Marielle,
Waar kan ik deze producten bestellen? Zijn de boven genoemde producten ook geschikt voor seborroïsch eczeem? Zou ze graag willen proberen.
-
Irma augustus 29, 2015 (12:11)
Je kan de producten bij farmaline bestellen. Ik heb ook last van clownseczeem en hoop ik dat deze producten mij ook zullen helpen. Ik heb trouwens ook een creme van Payot (creme nr 2) gevonden met zoethoutwortel. Ik weet alleen nog niet wat de andere ingrediënten zijn. Jetske, ken jij deze creme?
-
Jetske oktober 9, 2015 (16:15)
Beste Irma,
Deze crème ken ik niet. Heb je de ingrediëntenlijst voor mij?
Groetjes Jetske
-
-
Marielle september 7, 2015 (19:36)
ja inderdaad heb ze bij Farmaline besteld.
-
-
-
Jetske oktober 9, 2015 (16:00)
Beste Ceren,
De klantenservice van Uncover Skincare helpt je hier graag bij! Je kan even mailen (uncoverskincare@dr-jetskeultee.nl) of bellen 010 – 4363 276.
Groetjes Jetske
-
-
Ceren augustus 26, 2015 (21:29)
Beste Jetske,
Ik heb zelf al 2 jaar last van seborroïsch eczeem (ik heb een vette huidtype, was eerst niet zo maar sinds ik seborroïsch eczeem heb, heb ik een vette gezicht gekregen). Welke gezichtscrème raad je aan? Ik wil graag milde producten op mijn gezicht gebruiken zonder parfum, alcohol en siliconen.
Is weleda Skin Food mild?
Weleda Skin Food – Ingrediënten:
Water (Aqua) , Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil , Lanolin , Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil , Beeswax (Cera Alba) , Alcohol , Polyglyceryl-3 Polyricileate , Glycerin , Limonene1 , Viola Tricolor Extract , Fragrance (Parfum)1 , Hydrolyzed Beeswax , Sorbitan Olivate , Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract , Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract , Calendula Officinalis Flower Extract , Arginine , Zinc Sulfate , Linalool1 , Geraniol1 , Citral1 , Coumarin1
1 verkregen uit natuurlijke etherische oliën
Groetjes,
Ceren
-
Jetske oktober 9, 2015 (16:00)
Beste Ceren,
Helaas bevat het product ingrediënten die irriterend zijn voor de huid zoals de geurstoffen linalool, geraniol en citral. Ook bevat het product parfum: dit is nummer één allergeen. Rozemarijn kan ook voor irritatie zorgen. De producten die ik adviseer vind je in de volgende blog: http://jetskeultee.nl/productadvies/obj7777314.
Groetjes Jetske
-